خانه / نقد و بررسی فیلم / سرزمین مجازات، توهمات خطرناک یک مرد مهربان

سرزمین مجازات، توهمات خطرناک یک مرد مهربان

نقد فیلم fraility

نقد فیلم سرزمین مجازات

سرزمین مجازات frailty نام فیلمی ترسناک در سبک رازآلود درباره قتل های زنجیره ای است. داستان درباره مردی است که از دو پسربچه اش نگهداری میکند. پدری مهربان که سرش به کارش گرم است اما یک روز ناگهان نوری به او می تابد و به او الهام میشود که باید افرادی را بکشد چون آنها شیطانی و پلید هستند. مشخصات افرادی که باید کشته بشوند به او الهام میشود! و او با سه وسیله خاص که فکر میکند الهی هستند این قتل ها را انجام میدهد.

فیلم ترسناک

آیا او روانی شده است یا برگزیده؟

او نماد افرادی است که می خواهند عقاید خود را به زور به دیگران تحمیل کنند. قسمت های دلهره آور و تاثیر گذار فیلم هم دقیقا همان جایی است که دو پسربچه کم و سن سال خود را مجبور میکند تا در این قتل ها با او همراه شوند و به کسی چیزی نگویند. برخلاف سایر فیلم هایی که درباره قتل های زنجیره ای ساخته شده است در این فیلم هیچ خون و خون ریزی و قتل فجیع نمی بینید! کارگردان از نشان دادن این صحنه ها خودداری کرده است و همه میدانند که وقتی قاتل با تبر به گردن یا سر مقتول ضربه میزند چه اتفاقی می افتد! بنابراین در این لحظات دوربین از کادر خارج میشود.

این مرد ظاهر مهربان و مقدس نمایی دارد و خودش هم احساس میکند که آدم خوبی است و دستورات خدا را اجرا میکند. همیشه یک جورایی نجات پیدا میکند اما از طرفی به نظر می رسد که سیم های مغزش اتصالی کرده است و دچار توهم شده است ولی فیلم می خواهد شما با خودتان کلنجار بروید که آیا واقعا دیوانه شده است یا راست میگوید؟ این حدس که حق با اوست در آخرین لحظات فیلم تقویت میشود. چون باز هم انگار نیرویی هوایش را دارد و نمیگذارد دچار مشکل بشود.

اگر به فیلم های ترسناک و رازآلود علاقه دارید حتما این فیلم را ببینید.

قتل های زنجیره ای

آیا او واقعا چشم برزخی دارد؟!

نقد فیلم سرزمین مجازات

فیلم جنایی

فیلم متافیزیکی

فیلم در مورد قتل های زنجیره ای

مطلب پیشنهادی

نقد فیلم بازی تقلید با بازی بندیکت کامبربچ

نقد فیلم بازی تقلید The Imitation Game نویسنده: ایمان صدیقی در جنگ جهانی دوم، زمانی …

یک دیدگاه

  1. سلام.عکس دومی منو یاد فیلم لژیون میندازه.فیلم لژیون آخر فیلمه البته بعد از هری پاتر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطلب قابل کپی کردن نیست!