خانه / ماوراء در جهان / چه چیزی هری هودینی شعبده باز معروف را کشت؟

چه چیزی هری هودینی شعبده باز معروف را کشت؟

شعبده باز معروف هری هودینی کسی بود که نگاه ها را محصور خودش می کرد و بخاطر فرارهایش بسیار معروف بود. زندگی و شعبده های او با رازهای بسیاری همراه بود ولی بیشترین راز درباره ی مرگ هودینی است. او در هالوین سال ۱۹۲۶ از دنیا رفت. بیشترین نظریه پردازان، علت مرگ او را پارگی آپاندیس می دانند. برخی دیگر نیز مرگ او را قتل می دانند و باور دارند کسی او را کشته است. برخی پیش گوها نیز مرگ او را در یکی از شعبده بازی هایش پیش بینی کرده بودند. در این مقاله علت مرگ این شعبده باز معروف را با هم بررسی می کنیم. پس با شگفتی های تاریخ همراه باشید.

هری هودینی به مدت ۳۰ سال حیرت تماشاچیان را برانگیخت و آنها را پای نمایش های خودش میخکوب میکرد. این شعبده باز مجارستانی به خاطر فرارهای زیبایش که سرانجامشان به مرگ ختم می شد معروف شد. او خودش را از بالای پل به پایین پرت میکرد و یا خودش را در آکواریومی از آب پنهان می کرد و سعی می کرد از آن فرار کند. او حتی فرارهای موفقی از ظرف آب شکنجه ی چینی ها نیز داشت. در تمام این شعبده ها امکان داشت او جانش را از دست دهد.

حوادثی که به مرگ هودینی منجر شد از چند هفته قبل از مرگش و در تاریخ ۱۱ اکتبر سال ۱۹۲۶ آغاز شد. او در اجرایی در نیویورک به یکی از پاهایش آسیب بسیار بدی وارد کرد. بر خلاف دستور پزشکان او به تور خود ادامه داد و وارد شهر تورنتو کانادا شد. او در ابتدا در دانشگاه مک گیل به سخنرانی پرداخت. در ۲۲ اکتبر او چند تن از دانشجویان را به اتاق لباسش دعوت کرد. مچ پای او همچنان اذیتش می کرد. در همین بین یکی از دانشجویان گفت که آیا می تواند مشتی به شکم هودینی بزند؟ هودینی مدعی بود که شکمش توانایی تحمل سنگین ترین ضربات را دارد.

Image result for harry houdini

در آن روز هودینی شش مشت بسیار مرگ بار را تحمل کرد. بعد از ظهر همان روز، آن ضربات مشت دردهای شدیدی را در شکم هودینی ایجاد کرد. روز بعد که او با قطار در حال برگشتن به دیترویت بود دردهای شکم او بیشتر شد. دمای بدن او بسیار بالا رفت و او را به بیمارستان منتقل کردند. او بعد از این بیماری آخرین نمایشش را انجام داد.

شب قبل از آخرین اجرایش هودینی تحت عمل جراحی قرار گرفت. پزشکان با موفقیت آپاندیس او را برداشتند. دکتر خانوادگی هودینی باور داشت که آپاندیس او آسیب بسیار شدیدی دیده است.

پزشکان باور دارند که او از این بیماری به مدت بیست سال رنج می برد ولی به علت فیزیک منحصر به فردش این بیماری کاری با او نداشت.

او روز بعد از نمایش از دنیا رفت. هنوز شایعه های زیادی در مورد علت مرگ او وجود دارد. او در کویینز دفن شد. تاریخ مرگ او چهارم نوامبر سال ۱۹۲۶ میلادی است. خیلی ها بر این باوراند که هودینی هنوز میتواند از طریق ارواح با خیلی از مردم ارتباط برقرار کند.

 

مطلب پیشنهادی

ماجرای پریان سال 1917

دو کودک اهل یورکشایر به نام های السی رایت و فرانسیس گریفیتس ادعا کردند که …

error: مطلب قابل کپی کردن نیست!