خانه / ماوراء در جهان / حقایقی عجیب درباره چارلز دیکنز

حقایقی عجیب درباره چارلز دیکنز

 

در دنیای ادبیات نام نویسندگان بزرگی به چسم میخورد ولی کمتر کسی به بزرگی چارلز دیکنز است. او در سال ۱۸۱۲ میلادی به دنیا آمد و در سال ۱۸۷۰ از دنیا رفت. زمانی که صحبت از انتقاد می شود نام او به عنوان یکی از بزرگرتین نویسندگان انتقادی جهان مطرح می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با ۹ حقیقت کوتاه از او آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

۱- پدر او بخاطر بدهی های زیاد به زندان افتاد و دیکنز دوازده ساله مجبور بود به سختی کار کند تا بتواند بدهی های پدرش را تسویه کند. او شب و روز را به سختی کار می کرد.

۲- او به شدت به فعالیت های فراطبیعی علاقه مند بود. او عضو یک باشگاهی به نام “موجودات غیرطبیعی” لندن بود. افراد در این باشگاه سعی می کردند با موجودات افسانه ای ارتباط برقرار کنند.

۳- او به شدت وسواس داشت. گفته می شود او عادت های عجیب و غریبی داشت. مثلاً اگر شبی مجبور بود در یک هتل اقامت کند تخت را جا به جا می کرد تا سرش به سمت شمال باشد.

۴- هانس کریستین اندرسون یکی از نزدیک ترین دوستان چارلز دیکنز بود. او در یک مهمانی خانوادگی با دیکنز آشنا شد. او بعدها ایده های زیادی را به دیکنز داد تا بتواند رمان های بزرگش را بنویسد.

۵- او هیپنوتیزم می کرد و از اینکار برای درمان بیماری همسر و فرزندانش بهره می جست. گفته می شود و به طب سنتی نیز بسیار علاقه مند بود کمتر برای معالجه نزد پزشکان می رفت.

۶- چارلز دیکنز یک کلاغ را به عنوان حیوان خانوادگی خودش نگه می داشت. این کلاغ در سال ۱۸۴۱ میلادی از دنیا رفت و مرگ او باعث ناراحتی بسیار این نویسنده ی بزرگ شده بود.

۷- او در اتاقش یک در مخفی داشت که به مانند قفسه کتاب بود. هیچ کس نمی داند او در این مکان به چه کاری مشغول بود. اما شایعات مبنی بر ارتباط او با ارواح است.

۸- او عادت داشت موهایش را به شیوه ای عجیب شانه کند. او باور داشت که اگر به شیوه ی دیگری شانه کند خفاش ها شب هنگام به بالینش می آیند و در آنجا میمانند.

۹- دیکشنری آکسفورد بیش از ۲۷۳ کلمه و عبارت را از رمان های او استخراج کرده است که به عنوان کلماتی جدید در این زبان شناخته می شوند. او یکی از پیشگامان زبان شناسی در بریتانیا است.

مطلب پیشنهادی

ماجرای پریان سال 1917

دو کودک اهل یورکشایر به نام های السی رایت و فرانسیس گریفیتس ادعا کردند که …

error: مطلب قابل کپی کردن نیست!