نهان بینی و روشن بینی

 

واژه ی نهان بینی عکس پیش بینی و به معنای آگاهی یافتن از حوادثی است در گذشته اتفاق افتاده اند ، ولی پیش تر کسی از آنها خبر نداشته است .

یک مورد مستند در این باره که در سال ۱۹۳۸ میلادی روی داد ، مربوط به زنی به نام ماگریت واسار می شود . او در بیرون از خانه ی خود که در مزرعه ای در کالیفرنیا قرار داشت ، قدم زنان به سوی پمپ آب می رفت . در این هنگام وی زنی را دید که هراسان  به سمت مسیر کنار رودخانه می دود . در آن جا دو مرد داشتند پیکر دختر جوانی را که غرق شده بود ، با خود می بردند . ماگریت آنان را که وارد خانه وی شدند و دختر را بر روی تختخواب قرار دادند ، دنبال کرد . ناگهان تصاویر ناپدید گردیدند و ماگریت بار دیگر خود را بیرون از خانه یافت . او بعدا فهمید که روزگاری در این خانه ، خانواده ای زندگی می کرده اند که دخترشان در سال ۱۹۰۴ در رودخانه نزدیک آن جا غرق شده است . غیبگوی معروف ادگار کایس ادعا کرده بود که در گذشته صحرای بزرگ آفریقا سرزمینی حاصلخیز بوده است . در سال ۱۹۸۶ رادار تصویری برداری شاتل فضایی درستی ادعای او را به اثبات رساند . این رادار تصویری از رودخانه ای ناشناخته را به دست داد که در زیر صحرا جاری است .

واژه ی روشن بینی ترجمه ی لغت ( clairvoyance ) است که از دو واژه ی فرانسوی با معانی « واضح » و « مشاهده » تشکیل شده است و مفهوم آن دریافت حوادث آینده یا حوادثی است که خارج از دسترس قوه ی عادی بینایی روی می دهند . این توانایی که با اصلاح عمومی تر دریافت فوق حسی ( esp )نیز بیان می شود در طی اعصار و قرون مورد ادعای طالع بینان ، هاتفان یونان و روم باستان ، رسولان انجیلی ، کسانی که خود را تله پات می نامند ، روح گرایان و در دوران نزدیک تر به زمان حاضر ، مورد ادعای دور نگران ( remote viwers ) بوده است . گونه ی دیگری از این پدیده « روشن شنوی » است که منظور از آن توانایی شنود اصوات یا پیام هایی از راه دور می باشند . گفته شده است که پدیده های روشن بینی و روشن شنوی هر دو در حالتی روی می دهند که افراد در شرایط هوشیاری عادی قرار دارند ولی می توان این حالت را با کمک داروها ، روزه داری یا مداقه نیز القا نمود . مداقه عبارت است از آغاز کار با صرف تمرکز شدید بر شی ای با سطح درخشان ، تا آن گاه که بینشی پدید آید. چشم دوختن کولی های طالع بین بر گوی های بلورین مثالی از مداقه است .

در طی دوران جنگ سرد ( ۹۰ ـ ۱۹۴۵ ـ م ) هر دو ابر قدرت ، دور نگرانی را که از ایشان با عبارت « جاسوسان روحی » یاد می شد ، در استخدام خود داشتند . کار این افراد گسترش هوشیاری خود به منظور مشاهده ی حوادث ، یا کسب اطلاعات سری ای بود که در فاصله ی هزاران کیلومتر دورتر روی می دادند . ارزش این نوع مشاهده در این بود که می شد آن را ایمنی نسبی و بدور از خطر لو رفتن انجام داد . بر اساس گزارش های ارائه شده ، هنوز هم پنتاگون در قرن بیست و یکم برای کشف حقایق ، یا پیش بینی حوادث آینده ، به ویژه در جنگ ایالات متحده در برابر تروریست ها یی نظیر اسامه بن لادن و گروه تروریستی او ، القاعده ، از دور نگران استفاده می کند . حتی اعتقاد براین است که در حمله به مرکز تجارت جهانی در یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ ، دور نگرانی که ذهن تروریست ها را نشانه گرفته بودند ، نقشه های ایشان را بر روی کاغذ طراحی کردند . آنان حملات را پیش بینی و ترسیم نمودند . طرح های مربوط به این کار دو برج بلند را نشان می دهند که یک هواپیما ، مستقیم به سوی  یکی از طبقات فوقانی آنها در حال حرکت است .

 

منبع: کتاب جهان شگفت انگیز ارواح و پدیده های بی توضیح، نوشته کارن هارل – براندا رالف لویس

به نقل از سایت اسرار ماورا www.asrarmavara.ir

 

ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

More Posts - Website

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *