اکتوپلاسم

 

اتوپلاسم ماده ای شبیه به پارچه ای لطیف و ظریف است ولی قوام سفیده ی تخم مرغ یا ژله ی سبک را دارد . این ماده اغلب شکل چهره ، دست ها و یا حتی پیکر انسانها را به خود می گیرد . بسیاری از واسطه های روحی به هنگامی که در حالت خلسه قرار دارند ، اکتوپلاسم را از بینی و دهان خود ( و گه گاه از ناف ، چشم ها ، گوش ها ) خارج می سازند . برخی از واسطه ها از اکتوپلاسم برای تجسد چهره و جسم ارواحی  که با آنها ارتباط برقرار کرده اند ، استفاده می کنند . ممکن است اکتوپلاسم به صورت خود به خود نیز آشکار شود . در این گونه موارد اکتوپلاسم  محصول انرژی روحی است که معمولا به صورت ابری کف مانند ، جسمی سفید و جامد یا اشکالی گردابی شکل می گیرد .

اصطلاح اکتوپلاسم نخستین بار توسط فیزیولوژیست فرانسوی چارلز ریشه در سال 1894 میلادی وضع گردید و از آن پس تاکنون برای تحلیل این ماده مطالعات فراوانی انجام گرفته است . ساختار اکتوپلاسم از ابرهای بی شکل  تا اشکال پیچک مانند شبیه به تار عنکبوت متفاوت است . این ماده در نور سفید ناپدید می شود و تنها در نور قرمز ملتهب و در تاریکی می درخشد . اگر نوری درخشان ظاهر شود ، اکتوپلاسم بی رنگ به درون بدن  واسطه ی روحی باز می گردد . در تجربیاتی طی سال های اوایل قرن نوزدهم میلادی انجام گرفت ، واسطه ای به نام مارته براد میزان فراوانی از اکتوپلاسم را تولید می کرد . او را که اغلب لباس هایی تنگ و چسبان بر تن می کرد ، قبل و بعد از جلساتش می آزمودند ، هیچ مدرکی که دال بر پنهان کردن چیزی باشد ، قابل حصول نبود . هر گاه کس دیگری به اکتوپلاسم دست می زد ، این ماده می پیچید و به داخل بدن براد باز می گشت . اکتوپلاسم مذکور پس از نقش پذیری به شکل چهره های سر شناس تاریخ در می آمد .

گوستاوگلی، سرپرست مؤسسه متافیزیک پاریس ، اکتوپلاسم را به عنوان نوعی برون فکنی انرژی خارج شده از مرجع ، در قالب اشکال جامد ، مایع یا بخار شرح داده است . توضیح یک واسطه روحی به نام رابرت چنی این بوده است که اکتوپلاسم همتای روحی پروتوپلاسم می باشد . او معتقد بود که جسم اکتوپلاسمی در فضاهای میان سلولی پیکر جسمانی یک واسطه روحی و به صورت حد واسط اشکال جسمی و روحی وجود دارد . با این حال افراد شکاک این گونه عنوان می کنند که اکتوپلاسمی وجود ندارد و این نمود با بهره گیری از حقه های نوری پردازش می شود یا از یک پارچه ی واقعی نظیر کتان شل بافت ساخته می شود .

منبع: کتاب جهان شگفت انگیز ارواح و پدیده های بی توضیح، نوشته کارن هارل – براندا رالف لویس

به نقل از سایت اسرار ماورا www.asrarmavara.ir

ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

More Posts - Website

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

2 دیدگاه در “اکتوپلاسم

 • eb23igt

  (خرداد ۳۰, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰ ق.ظ)

  سلام.خواب دیدم یه شخص که چهره ی آشنایی داشت به قصد انتقام یه مار بزرگ به سمت خونمون فرستاد,منم درها را بستم که راهی واسه واردشدن مارنباشه.بعد مار دیوار و زمین رو سوراخ کرد و داخلش رفت تا بیاد تو خونه,یه چند لحظه گذشت همه جا ساکت شد ولی مار واردخونه نشد.

  تعبیرش جیه؟

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ خرداد ۳۰ام, ۱۳۹۵ ۹:۵۹ ق.ظ:

  :این آدرس وبلاگم هست که درباره تعبیرخواب هست 

  http://tabirmodern.blogsky.com/

  تعبیرش میشه اینکه دشمن داری اما خوشبختانه با کمک عقل وتفکر از دست دشمنت در امان خواهی بود

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *