عکاسی ذهنی

 

« تد سریوس » در سال 1918 در شهر کانزاس سیتی در ایالت میسوری آمریکا بدنیا آمد . پدرش یک یونانی بود که در این شهر رستوران داشت . در سال 1963 سریوس دائم الخمر و اغلب بیکار بود . گاهی هم در هتلی در شیکاگو باربری می کرد . در این دوران بود که او با « ژول آیزنباد » استاد روان پزشکی دانشکده ی پزشکی دنور برخورد کرد و وی را تحت تأثیر توانایی های خود قرار داد . آیزنباد سه سال روی سریوس تحقیقات فشرده انجام داد و ثابت کرد که او می تواند با خیره شدن درون دوربین عکاسی ، از اشیای دور دست تصاویری قابل تشخیص تولید کند . او موفق شد در مقابل چشمان شاهدانی مشهور و موثق و در شرایط گوناگون و کاملا کنترل شده ، صدها تصویر از ابنیه ، مردم ، مناظر ، موشک ها ، اتوبوس ها و خودروهای مسابقه ای به وجود آورد .

برای بررسی اصالت کار او ، انواع و اقسام تمهیدات را به کار بردند . چنین به نظر می رسید که میدان های مغناطیسی هیچ اثری بر سریوس ندارند . او می توانست از داخل یک میدان 1200 گاوسی که هزار بار قوی تر از میدان مغناطیسی زمین بود ، و همچنین از درون یک « قفس فارادی » که میدان مغناطیسی طبیعی زمین را به یک سوم شدت عادی تقلیل می داد ، باز هم به تولید عکس های ذهنی خود بپردازد . حتی او را درون یک اتاقک « تابش یاب » با دیوارهای فولادی به ضخامت 13 سانتی متر و یک گیرنده ی کریستالی حساس برای تشخیص تابش های الکترومغناطیسی ، آزمودند . در این حال ، وقتی که سریوس در فاصله ی 45 سانتی متری خود تصاویر ذهنی را روی فیلم عکاسی منتقل می کرد ، هیچ چیز غیر عادیی وجود نداشت.

کاربرد فیلترهای گوناگونی که مانع عبور انواع و اقسام پرتوهای الکترومغناطیسی می شدند ،  ثابت کرد که هیچ نوع پرتوی از این دست ، در این انتقال دخالت ندارند .

سریوس در حین کار معمولا به یک حالت تمرکز شدید با چشمان باز ، لب های فشرده و انقباض قابل ملاحظه در دستگاه عضلانی فرو می رفت . دست ها و پاهایش کمی می لرزید ، چنان که گویی فلج است و یکی از پاهایش که بر روی پای دیگر می افتاد ، گاهی با تشنجی خفیف شروع به بالا پریدن می کرد . صورتش کشیده و با خطوط کمرنگ ، لکه دار می شد . سیاهرگ های روی پیشانی اش ورم می کرد و چشمانش کمی خون می افتاد . در تمام مدت آزمون ها ، بسیار می نوشید و ضربان قلبش اغلب خیلی تند می شد . در سریوس نیز همان گونه خشمی که در نینا کولا گینا دیده می شد ، بروز می کرد ، ولی در مورد وی ، این خشم اغلب به دشنام و حمله به دوربین هایی که با او همکاری نمی کردند ، منجر می شد .

روان کاوی سریوس از جهات متعدد نشان دهنده ی نارس بودن شخصیت وی بود . دانشمندان در بسیاری از موارد دیگر نیز به نوعی ارتباط میان  سایکوکینز و رفتار کودکانه برخورده اند .

به نقل از سایت اسرار ماوراء www.asrarmavara.ir

ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

More Posts - Website

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *