دیدن بدون چشم

 

در اواخر قرن هجدهم میلادی ، زمانی که نخستین سفیدپوستان به جزیره « ساموآ » رسیدند ، به مردان نابینایی برخورد کردند که می توانستند با نگه داشتن دست  روی یک شی ء آن را ببینند و جزئیات آن را شرح دهند .

بعد از جنگ جهانی اوّل « ژول رومن » صدها نابینا را در فرانسه آزمود و چندین نفر را پیدا کرد که قادر بودند تفاوت میان روشنایی و تاریکی را تشخیص دهند . او دریافت که این حساسیت به نور ، در نواحی روی بینی و نوک انگشتان متمرکز است . در ایتالیا یک عصب شناس به نام « چزاره لومبروسو »دختر نابینایی را پیدا کرد که می توانست با نوک بینی و نرمه گوش چپش ببیند . او زمانی که به ناگهان نور درخشانی به گوشش تابیده می شد ، خود را عقب می کشید.

در سال 1956 میلادی به یک پسر بچه نابینای اسکاتلندی یاد دادند که بین نورهای رنگی تفاوت قائل شود و اشیای درخشان را از فاصله ی حدود یک متر را تشخیص دهد . در سال 1960 ، یک گروه پزشکی در ایالت ویرجینیای آمریکا دختری را مورد آزمایش قرار دادند و نشان دادند که او می تواند حتی وقتی که چشمانش با چند لایه باند و نوار بسته می شد ، رنگ های مختلف را تمیز دهد و قسمت های کوتاهی از نوشته های درشت را بخواند . در سال 1962 ، فرهنگستان علوم شوروی به بررسی یک معلم اهل منطقه کوهستانی اورال به نام « رزا کوله شووا » پرداخت . رزا را پزشک او به مسکو فرستاده و معرفی کرده بود . این دختر نابینا نبود ، ولی به خانواده ای تعلق داشت که همه ی اعضای آن از نعمت بینایی محروم بودند و برای کمک به آنها ، خواندن حروف بریل و انجام کارهای مختلف را با دستان خود آموخته بود . در مسکو عصب شناسی به نام « شفر » مطالعات زیادی روی او انجام داد . 

شفر نشان داد که رزا می تواند با چشمان بسته و در حالی که دست هایش از یک پرده عبور کرده اند ، سه رنگ اصلی را از یکدیگر تشخیص دهد . پژوهشگران این احتمال را مدنظر قرار دادند که شاید تفاوت در جذب و دفع گرما توسط هر رنگ ، عاملی برای شناسایی آن از طریق لمس با نوک انگشتان بوده باشد . بنابراین برخی از این کارت های رنگی را سرد و برخی دیگر را گرم کردند ، ولی این اقدام هیچ تأثیری روی تشخیص رزا نداشت . شفر همچنین دریافت که رزا می تواند مطالب روزنامه و نت های موسیقی را با چشمان بسته بخواند . در اینجا هم برای حذف احتمال خواندن حروف از طریق برجستگی های نقش بسته روی کاغذ ، صفحات را زیر شیشه قرار دادند .

در آزمونی دیگر ، یک روان شناس روس به نام « نوومیسکی » تصاویر ی نورانی را روی کف دست رزا تاباند . او در این آزمون موفق شد شکل و رنگ تصاویر را تشخیص دهد و حتی این کار را در مورد تصاویری که روی اسیلوسکوپ(نوسان نما) تشکیل می شد نیز با موفقیت انجام دهد .

در یک آزمایش به دقت کنترل شده ، او توانست در شرایطی که چشم بند به چشم داشت و یک پرده با یک قطعه مقوای بسیار بزرگ دور گردنش کشیده شده بود ( تا مانع دیدن اطراف شود ) ، تنها به کمک آرنج ، خط ریز یک روزنامه را بخواند .

بعدها دانشمندان کشف کردند که در میان افراد عادی نیز از هر شش نفر ، یک نفر قادر است پس از حدود یک ساعت تعلیم ، تفاوت میان دو رنگ را از طریق لمس آنها تسخیص دهد .

منبع: مجله دانشمند شماره 538 ، به نقل از سایت اسرار ماوراء www.asrarmavara.ir

سایر مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ   هر روز به تعدادی از کامنت ها پاسخ داده میشود. لطفا از پرسیدن سوالات تکراری خودداری کنید. ک...
فعال سازی چشم سوم راهنمای باز شدن چشم سوم دانلود یک روش ساده برای تحریک چشم سوم دانلود فعال سازی چشم سوم دانلود م...
چاکراها و هاله بینی اطلاعات کاملی از هفت چاکرا دانلود معنای هاله ها و رنگ های آن دانلود راهنمای کامل چاکــــراها دانلود ...
توضیح کامل هفت چاکرای اصلی در بدن مراکزی وجود دارد که به آنها مراکز انرژی یا چاکرا گفته می‌شود. چاکرا کلمه‌ای سانسکریت به معنای چرخ است. چاکراها یا مراکز انرژی در ح...
تله کینزی و… از نظر دین اسلام... این‌ قبیل امور، به خودی خود جایز است، مگر اینکه همراه با کار خلاف شرعی – مانند سحر و جادو -  بوده و یا موجب ضرری قابل توجه، نسبت به...
تست چاکرا در زیر سوالاتی آورده شده است که به شما کمک می کند تا با چاکراهای خود بیشتر آشنا شوید. با خود روراست بوده و سعی کنید با تمرکز و دقت به سوالات پاسخ د...

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، ایمان صدیقی با جمع آوری و نشر مطالبی نو سعی در بیداری و آگاهی ذهن و کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان دارد.

14 دیدگاه در “دیدن بدون چشم

 • زهرا

  (فروردین ۲۹, ۱۳۹۶ - ۷:۵۴ ق.ظ)

  ممنون از کتابتون یعنی الان شما ذهن افراد رو می تونید بخونید؟

   

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۶ ۷:۲۸ ب.ظ:

  نه همیشه، کیفیتش کم و زیاد میشه گاهی کم گاهی زیاد

  [پاسخ]

 • زهرا

  (فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ - ۶:۴۷ ب.ظ)

  منظورم ارتباط ذهنی با حیوانات بود

   

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۶ ۶:۵۵ ب.ظ:

  من خودم قبلا داشتم به صورت تله پاتی. البته بعضی حیوونا مثل گربه چون گیراییشون بیشتره در این زمینه، راحت تر میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد، به نظرم اگر کسی کمی قدرت تله پاتی داشته باشه راحت بتونه با حیوانات ارتباط برقرار کنه

  [پاسخ]

 • زهرا

  (فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ - ۶:۴۵ ب.ظ)

  سلام اقای صدیقی لطفا راجب اموزش ارتبات ذهنی هم مطلب بزارید  راستش من خیلی دنبالش بودم اما کسانی که این کارو انجام میدا الون خارجین و تو حرفاشون دقیق یاد نمیدین و کلاس هایی هم geokinesisکه گزاشتن تو اوروپا و افریقاست / و دیگه اینکه یه اموزش از کنترل زمین هم دیدم اونم چالب بود

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۶ ۶:۵۸ ب.ظ:

  این آموزشی هست که من نوشتم: 

  http://goopas.com/market-item/تمرینات-ذهن-خوانی/

  قبلا از این نوع آموزش ها میذاشتیم توی سایت اما الان دیگه نه

  [پاسخ]

 • زهرا

  (فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ - ۸:۴۰ ق.ظ)

  سلامو میه اموزش حرف زدن با حیوانات رو هم بزارید؟  animal communication          

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۶ ۶:۳۸ ب.ظ:

  نمیشه فعلا، البته درموردش چیزی هم نمیدونم

  [پاسخ]

 • yaser_nikzad

  (شهریور ۲۵, ۱۳۹۵ - ۷:۴۵ ق.ظ)

  با سلام وخسته نباشی خدمت شما بهترین کتابها درخصوص فعالسازی چاکراههاواستفاده از آن و بهترین اساتید در خصوص ان رو می توانید معرفی کنید.

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ق.ظ:

  سلام، سعی بر این بوده که در همین سایت بهترینها قرار بگیره

  [پاسخ]

 • محمد

  (خرداد ۲۹, ۱۳۹۵ - ۳:۳۳ ب.ظ)

   اقا ایمان اسمشenergy kinesis است که  دستکاری کنترل انرژی و برنامه ریزی انرزی و… است

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۵ ۴:۰۰ ب.ظ:

  باشه درموردش تحقیق میکنم

  [پاسخ]

 • محمد

  (خرداد ۲۸, ۱۳۹۵ - ۲:۳۵ ب.ظ)

  ببخشید اگر میشه مطالبی راجب دستکاری انرژی یا EM درون سایت قرار بدید یا اگر بشه به ایمیلparsa.nsp81@yahoo.com

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۵ ۷:۱۱ ق.ظ:

  چی هست؟ لینکی ازش داری؟

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *