آیا آن زن جرم را به انرژی تبدیل می کرد ؟

 

در فاصله سال های دهه 1960 تا 1990 میلادی ( نینا کولا گینا ) مجموعه ای شگفت انگیز از نیروهای روحی خارق العاده را به نمایش گذارد که در این میان فعالیت های سایکو کینزی او از اهمیت ویژه ای برخوردار شدند . دانشمندان گوناگون در این مدت کولا گینا را مورد بررسی های علمی پیگیر قرار دادند و موسسات معتبری اصالت کارهای او را تأیید کردند . همچنین ، بارها از او فیلم تهیه شد . با این حال هنوز هم منتقدان شکاک نسبت به توانایی های عجیب او ابراز تردید می کنند و فیلم های باقی مانده از صحنه های آزمون وی را بیشتر نمایشگر حقه هایی ماهرانه می دانند تا مدارکی دال بر اعمال نیروهای ناشناخته .

در جنگ جهانی دوم ، هنگامی که نیروهای آلمانی ، شهر لنینگراد را در روسیه به محاصره خود در آوردند ، ( نینل سر گیوونا کولاگینا) دختری چهارده ساله بود که همانند بسیاری از کودکان و نوجوانان این شهر ، مجبور شد جامه رزم برتن کند و همراه پدر ، برادر و خواهرش به ارتش سرخ بپیوندد . آنان به قلن درگیری کشیده شدند . شرایط زندگی در طی 900 روز محاصره شهر ، هولناک بود و در وضعیتی که گاهی دمای هوا در زمستان به چهل درجه زیر صفر می رسید ، سهمیه نان روزانه از 120 گرم تجاوز نمی کرد . آب و برق قطع شده بود و آتش توپخانه ی دشمن همراه با بمباران های پیاپی هواپیماها ، دومین شهر اتحاد جماهیر شوروی را به ویرانه ای ماتم زده مبدل ساخته بود . نینا به عنوان خدمه ی تانک تی ـ 34 مسئولیت بی سیم را به عهده داشت و اندکی بعد به درجه گروهبان یکمی ارتش سرخ رسید . ولی زمانی که بر اثر آتش توپخانه ی دشمن به شدت مجروح شد ، جنگ برای او خاتمه یافت . نینا از این زخم مهلک رست و پس از بهبودی ، به زندگی عادی باز گشت ، او بعدها ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد .

توانایی های ذهنی عجیب

نینا ادعا می کرد که همیشه از ( توانایی های ذهنی ) خود ، آگاه بوده است . در باره ی او مطالب شگفت انگیزی نقل شده است . مثلا گفته اند که می توانست با نیروی ذهنی خود محتویات جیب های اشخاص را ببیند و در ملاقات با بیماران ، توسط تصویری که از بیماری در ذهن وی نقش می بست ، نوع عارضه را تشخیص دهد . خودش درباره دورانی که به عنوان مجروح جنگی در بیمارستان بستری بود به یاد می آورد که : ( یک روز خیلی عصبانی و ناراحت بودم . داشتم به طرف کمد می رفتم که ناگهان متوجه شدم تنگ آبی که روی قفسه قرار داشت به طرف لبه ی آن راه افتاد . بعد هم تنگ آب به زمین خورد و تکه تکه شد . ) پس از این رویداد ، مرتبا در اطراف او تغییراتی به وقوع می پیوست : اشیا به صورت خود به خود به حرکت در می آمدند ، درها باز و بسته ، چراغ ها خاموش و روشن می شدند . ولی برخلاف بیشتر کسانی که در این گونه موارد خود را با فعالیت های منسوب به ( ارواح آشوبگر ) درگیر می یابند ، نینا متوجه شد که خودش در بروز این حوادث دخالت دارد و می تواند این نیروها را کنترل کند . او پس از مدتی موفق شد با اراده ی خود بر آنها تسلط یابد . پژوهشگران در موارد متعدد به وجود این نوع ارتباط میان توانایی های ذهنی و پدیده ی موسوم به ارواح آشوبگر اشاره کرده اند که نمونه ی آن در ( متیومنینگ) انگلیسی هم مشهود بوده است .

بعدها در سال 1964 زمانی که نینا کولاگینا در بیمارستان ، دوران نقاهت یک بیماری عصبی را می گذراند ، وقت زیادی را صرف کارهای دوخت و دوز می کرد . بر اساس گزارش های منتشر شده ، پزشکان بیمارستان زمانی که دیدند نینا می تواند بدون نیاز به نگاه کردن ، سبد خیاطی خود را بردارد و نخ هایی با رنگ های مورد نیاز را انتخاب کند ، شگفت زده شدند . آنان فرا روان شناسان محلی را در جریان قرار دادند ونینا پذیرفت که سال بعد ، پس از بهبودی کامل در آزمون های مختلف شرکت کند . دانشمندان ضمن انجام آزمایش های گوناگون ، دریافتند که او قادر است به گونه ای بارز با نوک انگشتان خود رنگها را ببیند و این یادآور توانایی شگفت انگیز مشابهی بود که قبلا در یک معلم اهل منطقه ی کوهستانی اورال به نام « رزا کوله شوا» دیده شده بود . مواردی نیز وجود داشت که طی آنها کولاگینا به طور آشکار توانایی های شفا بخش خارق العاده ای را ظاهر می ساخت . گفته اند که او می توانست دستش را بالای یک زخم بگیرد و به سهولت آن را التیام بخشد .

سپس دانشمندان روس او را برای بررسی توانایی های سایکو کینزی مورد آزمایش قرار دادند . نتایج حاصل از این مطالعات چنان شگفت انگیز و باور نکردنی بودند که آنان تصمیم گرفتند تا چندین سال با استفاده از نام مستعار « نلیا میخائیلووا» برای وی ، مشخصات واقعی اش را پنهان نگه دارند . اتحاد جماهیر شوروی هیچگاه فاش نساخت که این نتایج چه بودند و چگونه به دست آمدند

تله کینز

یکی از توانایی های عجیب نینا کولا گینا این بود که پشت یک میز می نشست و به شیء کوچکی نظیر یک قوطی کبریت یا لیوان خیره می شد و آن را بی آن که لمس کند ، به حرکت در می آورد . مشخص بود که نیروهای او ـ هر چه بودند ـ بی درنگ اعمال نمی شوند . گاهی لازم بود که نینا به مدت چندین ساعت خود را آماده کند و این امر از نظر دانشمندان شکاک ، در نمایش هایی که اکیدا " مورد کنترل قرار می گیرند ، چندان مطلوب نیست . او به این دریافت رسیده بود که باید برای حرکت دادن اجسام با قدرت ذهنی صرف ، تمامی افکار دیگر را از سرش بیرون کند و به پژوهشگران گفته بود که وقتی به تمرکز مطلوب می رسد ، ستون فقراتش تیر می کشد و دید چشمانش تار می شود . نینا پس از انجام تمرین های سخت و شدید ، بر نیروهای خود تمرکز یافت و به زودی توانست اشیایی نظیر چوب ، کبریت ، خودنویس و عقربه قطب نما را به حرکت در آورد . شعبده بازان مجرب نمی توانند هیچ یک از این کارها را شبیه سازی نکنند . ودر عین حال ، هیچ کس هم در آن زمان وقت خود را برای این کار تلف نکرد .

یکی از نخستین دانشمندانی که به مورد کولا گینا علاقه مند شد ، زیست شناسی به نام « ادوارد نائوموف » از دانشگاه ایالتی مسکو بود . او در یکی از آزمون های اولیه ای که طبق معمول ، جزئیات آن به صورت طرح هایی ترسیم شده است ، محتویات یک قوطی کبریت را روی میز ریخت . نینا در حالی که بر اثر فشار عصبی می لرزید ، دست خود را روی آنها گرفت . ناگهان همه ی چوب کبریت ها با هم به حرکت در آمدند ، به سوی لبه ی میز راه افتادند و سپس یک به یک بر زمین افتادند .

منبع: مجله دانشمند شماره 538 ، به نقل از سایت اسرار ماوراء www.asrarmavara.ir

 

سایر مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ   هر روز به تعدادی از کامنت ها پاسخ داده میشود. لطفا از پرسیدن سوالات تکراری خودداری کنید. ک...
سطح آلفا واثرات شگرف آن در زندگی... خوزه سیلوا، 11 آگوست 1914 در شهر لاریدو در ایالت تگزاس آمریکا دیده به جهان گشود. چهارسال بیشتر نداشت که پدرش چشم از جهان فروبست. خوزه از همان اوان ...

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، ایمان صدیقی با جمع آوری و نشر مطالبی نو سعی در بیداری و آگاهی ذهن و کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *