آیا آن زن جرم را به انرژی تبدیل می کرد ؟

 

در فاصله سال های دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ میلادی ( نینا کولا گینا ) مجموعه ای شگفت انگیز از نیروهای روحی خارق العاده را به نمایش گذارد که در این میان فعالیت های سایکو کینزی او از اهمیت ویژه ای برخوردار شدند . دانشمندان گوناگون در این مدت کولا گینا را مورد بررسی های علمی پیگیر قرار دادند و موسسات معتبری اصالت کارهای او را تأیید کردند . همچنین ، بارها از او فیلم تهیه شد . با این حال هنوز هم منتقدان شکاک نسبت به توانایی های عجیب او ابراز تردید می کنند و فیلم های باقی مانده از صحنه های آزمون وی را بیشتر نمایشگر حقه هایی ماهرانه می دانند تا مدارکی دال بر اعمال نیروهای ناشناخته .

در جنگ جهانی دوم ، هنگامی که نیروهای آلمانی ، شهر لنینگراد را در روسیه به محاصره خود در آوردند ، ( نینل سر گیوونا کولاگینا) دختری چهارده ساله بود که همانند بسیاری از کودکان و نوجوانان این شهر ، مجبور شد جامه رزم برتن کند و همراه پدر ، برادر و خواهرش به ارتش سرخ بپیوندد . آنان به قلن درگیری کشیده شدند . شرایط زندگی در طی ۹۰۰ روز محاصره شهر ، هولناک بود و در وضعیتی که گاهی دمای هوا در زمستان به چهل درجه زیر صفر می رسید ، سهمیه نان روزانه از ۱۲۰ گرم تجاوز نمی کرد . آب و برق قطع شده بود و آتش توپخانه ی دشمن همراه با بمباران های پیاپی هواپیماها ، دومین شهر اتحاد جماهیر شوروی را به ویرانه ای ماتم زده مبدل ساخته بود . نینا به عنوان خدمه ی تانک تی ـ ۳۴ مسئولیت بی سیم را به عهده داشت و اندکی بعد به درجه گروهبان یکمی ارتش سرخ رسید . ولی زمانی که بر اثر آتش توپخانه ی دشمن به شدت مجروح شد ، جنگ برای او خاتمه یافت . نینا از این زخم مهلک رست و پس از بهبودی ، به زندگی عادی باز گشت ، او بعدها ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد .

توانایی های ذهنی عجیب

نینا ادعا می کرد که همیشه از ( توانایی های ذهنی ) خود ، آگاه بوده است . در باره ی او مطالب شگفت انگیزی نقل شده است . مثلا گفته اند که می توانست با نیروی ذهنی خود محتویات جیب های اشخاص را ببیند و در ملاقات با بیماران ، توسط تصویری که از بیماری در ذهن وی نقش می بست ، نوع عارضه را تشخیص دهد . خودش درباره دورانی که به عنوان مجروح جنگی در بیمارستان بستری بود به یاد می آورد که : ( یک روز خیلی عصبانی و ناراحت بودم . داشتم به طرف کمد می رفتم که ناگهان متوجه شدم تنگ آبی که روی قفسه قرار داشت به طرف لبه ی آن راه افتاد . بعد هم تنگ آب به زمین خورد و تکه تکه شد . ) پس از این رویداد ، مرتبا در اطراف او تغییراتی به وقوع می پیوست : اشیا به صورت خود به خود به حرکت در می آمدند ، درها باز و بسته ، چراغ ها خاموش و روشن می شدند . ولی برخلاف بیشتر کسانی که در این گونه موارد خود را با فعالیت های منسوب به ( ارواح آشوبگر ) درگیر می یابند ، نینا متوجه شد که خودش در بروز این حوادث دخالت دارد و می تواند این نیروها را کنترل کند . او پس از مدتی موفق شد با اراده ی خود بر آنها تسلط یابد . پژوهشگران در موارد متعدد به وجود این نوع ارتباط میان توانایی های ذهنی و پدیده ی موسوم به ارواح آشوبگر اشاره کرده اند که نمونه ی آن در ( متیومنینگ) انگلیسی هم مشهود بوده است .

بعدها در سال ۱۹۶۴ زمانی که نینا کولاگینا در بیمارستان ، دوران نقاهت یک بیماری عصبی را می گذراند ، وقت زیادی را صرف کارهای دوخت و دوز می کرد . بر اساس گزارش های منتشر شده ، پزشکان بیمارستان زمانی که دیدند نینا می تواند بدون نیاز به نگاه کردن ، سبد خیاطی خود را بردارد و نخ هایی با رنگ های مورد نیاز را انتخاب کند ، شگفت زده شدند . آنان فرا روان شناسان محلی را در جریان قرار دادند ونینا پذیرفت که سال بعد ، پس از بهبودی کامل در آزمون های مختلف شرکت کند . دانشمندان ضمن انجام آزمایش های گوناگون ، دریافتند که او قادر است به گونه ای بارز با نوک انگشتان خود رنگها را ببیند و این یادآور توانایی شگفت انگیز مشابهی بود که قبلا در یک معلم اهل منطقه ی کوهستانی اورال به نام « رزا کوله شوا» دیده شده بود . مواردی نیز وجود داشت که طی آنها کولاگینا به طور آشکار توانایی های شفا بخش خارق العاده ای را ظاهر می ساخت . گفته اند که او می توانست دستش را بالای یک زخم بگیرد و به سهولت آن را التیام بخشد .

سپس دانشمندان روس او را برای بررسی توانایی های سایکو کینزی مورد آزمایش قرار دادند . نتایج حاصل از این مطالعات چنان شگفت انگیز و باور نکردنی بودند که آنان تصمیم گرفتند تا چندین سال با استفاده از نام مستعار « نلیا میخائیلووا» برای وی ، مشخصات واقعی اش را پنهان نگه دارند . اتحاد جماهیر شوروی هیچگاه فاش نساخت که این نتایج چه بودند و چگونه به دست آمدند

تله کینز

یکی از توانایی های عجیب نینا کولا گینا این بود که پشت یک میز می نشست و به شیء کوچکی نظیر یک قوطی کبریت یا لیوان خیره می شد و آن را بی آن که لمس کند ، به حرکت در می آورد . مشخص بود که نیروهای او ـ هر چه بودند ـ بی درنگ اعمال نمی شوند . گاهی لازم بود که نینا به مدت چندین ساعت خود را آماده کند و این امر از نظر دانشمندان شکاک ، در نمایش هایی که اکیدا " مورد کنترل قرار می گیرند ، چندان مطلوب نیست . او به این دریافت رسیده بود که باید برای حرکت دادن اجسام با قدرت ذهنی صرف ، تمامی افکار دیگر را از سرش بیرون کند و به پژوهشگران گفته بود که وقتی به تمرکز مطلوب می رسد ، ستون فقراتش تیر می کشد و دید چشمانش تار می شود . نینا پس از انجام تمرین های سخت و شدید ، بر نیروهای خود تمرکز یافت و به زودی توانست اشیایی نظیر چوب ، کبریت ، خودنویس و عقربه قطب نما را به حرکت در آورد . شعبده بازان مجرب نمی توانند هیچ یک از این کارها را شبیه سازی نکنند . ودر عین حال ، هیچ کس هم در آن زمان وقت خود را برای این کار تلف نکرد .

یکی از نخستین دانشمندانی که به مورد کولا گینا علاقه مند شد ، زیست شناسی به نام « ادوارد نائوموف » از دانشگاه ایالتی مسکو بود . او در یکی از آزمون های اولیه ای که طبق معمول ، جزئیات آن به صورت طرح هایی ترسیم شده است ، محتویات یک قوطی کبریت را روی میز ریخت . نینا در حالی که بر اثر فشار عصبی می لرزید ، دست خود را روی آنها گرفت . ناگهان همه ی چوب کبریت ها با هم به حرکت در آمدند ، به سوی لبه ی میز راه افتادند و سپس یک به یک بر زمین افتادند .

منبع: مجله دانشمند شماره ۵۳۸ ، به نقل از سایت اسرار ماوراء www.asrarmavara.ir

 

ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

More Posts - Website

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

یک دیدگاه در “آیا آن زن جرم را به انرژی تبدیل می کرد ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *