مجسمه های جزیره ایستر

 

در جزیره ایستر واقع در اقیانوس آرام حدود هزار مجسمه سنگی وجود دارد که 288 تای آنها به صورت ایستاده پشت به دریا ایستاده اند. این مجسمه ها که موآی نام دارند از زمان کشف آنها توسط اروپاییان در سال 1722 میلادی تاکنون به عنوان معمایی اسرارآمیز مطرح بوده اند. وزن برخی از آنها به 81 تن می رسد و ارتفاع آنها بیش از 10 متر است!

اکثر آنها روی سکوی ویژه ای قرار گرفته اند که همانند مجسمه مرموز سریال لاست این سکو یک مخفیگاه زمان خطر است برای پنهان شدن داخل آن. تخمین زده می شود برای جا به جایی هر یک از مجسمه ها حدود 150 نفر انسان احتیاج بوده است. برخی از مجسمه ها در طی جنگ های قبیله ای دچار آسیب شده اند.

گفته می شود که این مجسمه ها خدایان مورد پرستش مردمان جزیره ایستر بوده اند که از مردم حمایت می کرده اند. با این حال تاکنون کسی نتوانسته است برای این مجسمه ها با ظاهر عجیبشان توضیح معقولی ارائه دهد که با استقبال جهانی مواجه شود.

کپی برداری از مطالب این سایت بدون ذکر منبع شرعا جایز نیست.

منبع: کتاب جهان شگفت انگیز ارواح و پدیده های بی توضیح ، کارن هارل، براندا رالف لوییس

سایر مطالب مرتبط
حیرت انگیزترین دیدنی های دنیا... کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو شهر باستانی «ماچو پیچو» در پرو   صخره وسیع و ...
معرفی بهترین فیلم ها وسریال های ماورالطبیعه و رازآ... کنستانتین فیلم قدیمی کنستانتین در سال ۲۰۰۵ ساخته شده و به فارسی هم دوبله شده است. جان کنستانتین یک جن گیر است که نقش او را کیانو ریوز بازی...

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، ایمان صدیقی با جمع آوری و نشر مطالبی نو سعی در بیداری و آگاهی ذهن و کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *