تئوری های ماورا (قسمت اول)

 

"جهان از ابتدا اینطور نبود، کاملا بی نقص ، دنیایی بدون رنج و سختی، همه در آسایش و رفاه، قرار بود همه خوشحال باشند و برابر، اما نتیجه فاجعه شد! انسان ها چنین دنیایی را نپذیرفتند و دنیا نابود شد!"

این جملات تامل برانگیز مامور اسمیت در فیلم ماتریکس ۱ بود. آیا واقعا هرکسی در این دنیا جایگاه خودش را دارد یا همه باید برابر باشند؟ این سوال بسیار پیچیده ای است. اگر اکنون یک فرد ثروتمند از سوار شدن بر ماشین گران و چندصدمیلیونی لذت می برد فقط به این دلیل است که اکثریت چنین ماشینی ندارند، وگرنه او عاشق خود ماشین نیست. یک ماشین ارزان هم او را به مقصد میرساند و فرقی ندارد که قیمتش چقدر باشد. اگر یک دانشمند از کشف یک واکسن لذت می برد به این خاطر است که بیماری وجود دارد و برای او هدف ایجاد می کند. اگر یک فرد فقیر همچنان به زندگی اش ادامه میدهد به این خاطر است که او در آرزوی یک زندگی ایده آل است و امید دارد روزی به آن برسد. بنابراین اگر چنین زندگی ایده آلی را به همه بدهند آنوقت کسی احساس خوشبختی نخواهد کرد، خیلی زود مردم بی هدف می شوند و خودکشی می کنند. آنوقت خیلی ها که شغل های سخت دارند دیگر کار نخواهند کرد و ترجیح میدهند بیکار باشند و جامعه دچار مشکل می شود. اگر جهنمی نباشد کسی برای رفتن به بهشت تلاش نمی کند.

البته در جامعه ای که همه ثروتمند باشند و آسایش و رفاه برای همه برقرار باشد و مردم نیازی به کار کردن نداشته باشند، مزیت هایی هم وجود دارد، آنوقت همه خانواده ها فرزندانشان را مجبور به درس خواندن نخواهند کرد و فقط کسانی که به دنبال کسب علم هستند به مدرسه و دانشگاه می روند. آنوقت نیازی به پارتی بازی یا اختلاس نیست. واقعا نمیتوان گفت که جامعه نوع اول بهتر است یا نوع دوم؟! در جامعه اول نابرابری زیاد است و زامبی پروری میکند. فساد در آن قطعی است اما موقعیت های ارزشمندی هم ایجاد میکند. در چنین جوامعی امثال گالیله، ادیسون، بتهون، کوپرنیک و کپلر نمایان می شوند.

در مورد گناهی که آدم در بهشت انجام داد و به زمین تبعید شد همه سطحی فکر میکنند و شیطان را باعث آن میدانند اما در حقیقت آن هم اشاره به موضوع این مقاله دارد. یعنی در بهشت همه چیز برای انسان فراهم بود اما چنین جامعه ای برای انسانی که رنج و سختی و بدبختی را ندیده است مقبول واقع نمی شود. انسان واقعیت را تنها از طریق رنج و عذاب درک می‌کند. باید ابتدا نادان و بی تجربه باشد تا از کسب علم و تجربه لذت ببرد. باید بیماری را دیده باشد تا از سلامتی لذت ببرد، باید رنج و سختی را تجربه کرده یا در اطرافش دیده باشد تا از آسایش و رفاه لذت ببرد.

تمام مطالب این سایت به قلم ایمان صدیقی می باشد و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع یا نویسنده شرعا جایز نیست.

منبع: سایت اسرار ماوراء  www.asrarmavara.ir

ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

More Posts - Website

نویسنده مطلب: ایمان صدیقی

ادمین سایت، فعالیتم را در اینترنت از سال 1388 آغاز کردم و هدفم جمع آوری و نشر مطالبی نو در جهت افزایش آگاهی ذهن و خرد جمعی، کشف ناشناخته ها و اسرار انسان و جهان است.

3 دیدگاه در “تئوری های ماورا (قسمت اول)

 • jamshid

  (خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ - ۶:۱۴ ب.ظ)

  عالی بود

  [پاسخ]

 • سروش

  (اسفند ۱۸, ۱۳۹۵ - ۱:۲۶ ب.ظ)

  ایمان فیلم ماتریکس ۲ و ۳ ارزش دانلود و  دیدن داره؟ ماتریکس ۱ ه خوب و اموزنده بود. ۲و۳ هم مثل ۱غیر مستقیم به سیستم جذب و باور اشاره داره؟

  [پاسخ]

  ایمان صدیقی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ ق.ظ:

  نه ۲ و ۳ زیاد جالب نیست و بیشتر اکشنه، البته هرکدوم یکی دو صحنه جالب و قابل توجه داره و حرف های جالبی هم توش زده میشه اما در کل نمره پایین تری نسبت به شماره اول میگیره

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *